Akce

Knihovna v září

Prázdniny skončily, dovolené se také chýlí ke konci a knihovna vám nabízí:

 • Večer pod lampou a pod hvězdami s Petrem Bartošem v pátek 2. září od 19 h. ve farské zahradě
 • "O čem voní víno" - Večer pod lampou s vinařem a básníkem Sváťou Řičánkem a skupinou Cover trio - v úterý 27. září od 18 h. ve farské zahradě

Prázdniny!!!

Během letních prázdnin je v knihovně méně rušno, nicméně jsme tu stále pro naše čtenáře :-)

Přijďte si prohlédnout výstavu Ilustrátoři dětem, která zdobí prostory knihovny po celý červenec i srpen, přijďte si oddechnout od letních veder či schovat před deštěm a vymalovat si antistresové omalovánky - Letní malování v knihovně má pro vás připraveno nepřeberné množství motivů i dobré pastelky :-)

Nejen pro děti připravujeme zcela nové deskové hry na Odpoledne malování a her ve středu 27. července od 14 do 18 hodin.

A nezapomeňte využívat naše tři knihbudky: ve Sportovním centru za řekou, na zastávce autobusů před OD Maga a v přízemí zdravotního střediska.

Předprázdninový červen

07.06.2016 11:25

Při velmi příjemném Odpoledni her a čtení 1.června, kdy jsme s účastníky například vyzkoušeli děsně těžké pexeso (hledali jsme pozitivy a negativy stejného motivu!) nebo jsme si zahráli Farmáře, bylo naším cílem motivovat přítomné děti, aby pomohly čtením k dofinancování projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka, který je na seznamu charit v dalším projektu: Čtení pomáhá. Jsme rádi, že se podařilo a naše pobídnutí k pomáhání čtením stále trvá: podívejte se na www.ctenipomaha.cz a pomozte i vy :-)

V sobotu dopoledne 11. června proběhl další Bleší trh, který knihovna spoluorganizuje a konal se opět na farské zahradě.

V Knihvodnické tůni jste mohli zalovit při Vodnickém dni o týden později - v sobotu 18. června - hned vedle zahrálo Divadélko na nitce zbrusu novou pohádku Zázračné koření a k letní sezóně byla nově zazásobena Knihbudka

Úterní odpoledne a večer  21. června patřilo Pasování prvňáčků na čtenáře - protože jsou tři třídy prvňáčků, jednotlivé třídy jsme pozvali na 16., 17. a 18. hodinu do obřadní síně MěÚ a po krátké pohádce Divadélka na nitce O rozsypaných písmenkách se pasování ujal knihovní Skřítek

Předposlední červnový čtvrtek se hned po vernisáži výstavy DDM Tábor na farské zahradě sešli příznivci knihovny a bylinek na Svatojanském večer pod lampou s vůní bylinek. O bylinkách jsme ci vyprávěli, četli, také jsme je očichali a ochutnali v lektvarech, na jednohubkách i v bábovce a pak jsme se vydali na procházku cestou necestou loukou i po hrázi rybníka s několika zastaveními, literárními hádankami a závěrečným překvapením v zámeckém parku na Strkově :-)

A samozřejmě za dobré vysvědčení budete u nás, vy školou povinní, zase odměněni :-)))

Májové akce

04.05.2016 15:04

V květnu jsme si s druhou třídou druháčků užili další básnění, se čtvrťáky jsme si v odloženém termínu zanocovali nejen v knihovně a byl u toho  i pan Andersen, s prvňáčky jsme se pokusili fantazijně měnit příběhy , se sedmáky jsme si zkusili představit obyčejný život ve válce a na konci měsíce na třeťáky čekal Standa a dům hrůzy!

A 14. května jsme spoluorganizovali další bleší trh na farské zahradě :-)

Březen - Měsíc čtenářů

29.02.2016 21:26

Březen je pro knihovníky obdobím velmi hektickým a v plánské knihovně to není jinak. Doufáme, že se nám podařilo připravit rozmanitou nabídku akcí a že si u nás každý najde, co ho potěší:

 • v úterý 1. března byl hostem Večera pod lampou František Šesták z Blatné, který projel legendární americkou Route 66 na kole a napsal o tom knihu - v 18 hodin jsme začali a velmi příjemně si povídání i promítání užili :-)
 • ve středu 2. března měly přijet za osmáky 2 lektorky neziskové organizace NaZemi s workshopem "Hořká chuť čokolády" o zneužívání dětské práce a odpovědné spotřebě - bohužel pro nemoc jedné z lektorek jsme museli program zrušit a domlouváme náhradní termín
 • ve čtvrtek 3. března se v knihovně zase objevili Knihožrouti, tentokrát přeházeli a vyházeli z příběhů písmenka, ale prvňáčci společně se Skřítkem jim zase dali co proto!
 • v úterý 8. března jsme pozvali  dámy na další Pečující podvečer s Petrou Steinerovou - od 17 hodin a bylo to opět velice milé
 • ve čtvrtek 10. března se páťáci společně s výtvarníkem a hlavně scénáristou komiksových příběhů Danielem Vydrou věnovali při komiksovém workshopu Karlu IV., zejména jeho dětství a mládí - na to jsme byli všichni zvědaví a komiksové hrátky bavily holky i kluky a u nejednoho vybudily netušené herecko-dramatické nadání!
 • v pátek 18. března jsme si se školní družinou povídali o velikonočních zvycích, ale jarní sluníčko za oknem dost razantně nabourávalo soustředěnost - mělo pravdu: lítat venku by bylo bývalo užitečnější ;-)
 • v úterý 22. března vyzkoušíme novou akci: Jarní černou hodinku s knihomily a protistresovými omalovánkami  - od 18 hodin - pěkné to bylo, ale účast mizivá - seběhlo se moc akcí, tak třeba někdy příště ;-)
 • ve čtvrtek 31. března jsme s třeťáky pálili strachy! Dost to zapáchalo, ale strachy jsou fuč :-) A kamarádi Strašibraši mají určitě velkou radost!
 •  během celého měsíce se v knihovně vystřídaly některé třídy mateřské školy Pohádka (další přijdou v dubnu) - připravili jsme pro ně povídání, čtení a hraní na motivy klasických pohádek - navazujeme tím na loňské aktivity v rámci projektu Celé Česko čte dětem a moc se nám to líbí! Ostatně komu by se nelíbilo objevit Perníkovou chaloupku, natrhat s Červenou Karkulkou kytičky pro babičku, zatančit si s Popelkou nebosi vysloužit Zlatovlásku?
 • čtvrťáci se mohou plněním 6 úkolů připravovat na nocování v knihovně - no ano, čeká nás patnáctá Noc s Andersenem!

... a všem čtenářům i návštěvníkům knihovny přejeme jarně příjemné a slunečně hřejivé Velikonoce :-)

Únor bílý...

... zatím tedy není, ale zato sílí knihovnické aktivity ;-)

 • Masopustní literární čtvrtek se 4. února vyvedl a doufáme, že se popletenými pohádkami s tetou Bětou bavili všichni - děti i rodiče
 • V úterý 9. února jste se mohli v knihovně od 17 hodin ponořit do světa vůní při Večeru pod lampou na téma Aromaterapie
 • Páťáky jsme zapojili do projektu Kde končí svět, tentokrát s mottem Jak je to s králem? Letos si totiž připomínáme 700. výročí narození Karla IV. - a to je pořádné jubileum!
 • Těšíme se na druháčky, sedmáky a čtvrťáky - to nám ten měsíc uteče :-)
 • A všem školákům přejeme vydařené jarní prázdniny!!!

Co nám přinesl leden?

07.01.2016 22:18

 • knihovna zase funguje v plném rozsahu - všechny prostory jsou návštěvníkům k dispozici, střecha je hotová!
 • pozvali jsme vás na výstavu Strkovské meteority a děkujeme za poskytnutí Hvězdárně F. Pešty v Sezimově Ústí i MěXusu tamtéž
 • připravili jsme Novoroční odpoledne stolních her - ve středu 6. ledna - a představili úplně nová znalostní pexesa - perfektní!!!
 • čtvrťáci si ve čtvrtek 7. ledna zaskotačili s moderními pohádkami
 • přihlásili jsme se do dalšího ročníku projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka
 • připravujeme programy pro další třídy, další literární čtvrtek ... i Večer pod lampou pro dospělé

Předvánoční Večer pod lampou

09.12.2015 16:13

Nestresujte se shonem a úklidem! Přijďte si poslechnout příjemnou hudbu a zamlsat si :-)

Cihelna Mácy andcery vystoupí v knihovně ve čtvrtek 17. prosince v 17 hodin na předvánočním Večeru pod lampou.

Mikuláš v knihovně

01.12.2015 14:30

Přijďte do knihovny na pohádku :-)

V sobotu 5. prosince od 15 hodin zahraje Divadélko na nitce

novou čertovskou pohádku

"FIK MIK ... a je to!"

A potom přijde Mikuláš s nadílkou...

(Balíčky se jmenovkou přijímáme v knihovně od 2. prosince)

Letošní Den pro dětskou knihu jsme strávili hlavně adventním tvořením - děti si mohly vyrobit plstěné andílky, kapříky z moosegummi, ozdobnou popisku na dárek nebo origami krabičku. Mohly si ale také poslechnout pohádku od pohádkové babičky nebo autorské čtení Věry Karhanové. Kdo chtěl, zakoupil si knížku pod stromeček a na závěr shlédl loutkovou pohádku "Jak Jeníček s Mařenkou nenašli perníčky". Jen výstavu nakladatelství Albatros jsme nezahájili, protože část prostoru knihovny je stále uzavřen kvůli rekonstrukci střechy budovy. Doufejme, že příští rok už nás žádné stavební práce nečekají a v knihovně bude klid nejen na DpDK :-)

Výstava na stromech - Plné ruce práce

30.10.2015 14:53

Výstavu na stromech v parčíku před radnicí

jste si mohli prohlédnout

od soboty do soboty 3. - 10. 10.

 a Minijarmark lokálních dodavatelů 

na závěr akce

navštívit v sobotu 10. 10. od 10 hodin

Kdo přišel, byl vítán a podpořil s námi

odpovědnou spotřebu a fair trade výrobky!

Děkujeme :-)

Týden knihoven 2015 miniatura jpg

Knihovna se připojila k happeningu na podporu odpovědné spotřeby a v sobotu 3. října jsme rozvěsili před radnicí Výstavu na stromech o pěstování kávy fair trade. Stejně jako na dalších 50 místech po celé ČR trvala výstava do 10. října, kdy jsme ji v Plané n.L. zakončili minijarmarkem lokálních dodavatelů, kteří zde představili rozličné zboží - od zeleniny, přes proutěné zboží, až například k medu a medovině, koláčům čí farmářským produktům :-) Nechyběla ochutnávka fair trade kávy a dalších výrobků. Kdo přišel, mohl ZAŽÍT KNIHOVNU JINAK, což je letošní motto Týdne knihoven, který se termínově shoduje s Týdnem důstojné práce.  Více informací na www.vystavanastromech.cz nebo na www.nazemi.cz

Prázdniny a poprázdniny

01.10.2015 11:56

Se začátkem školního roku přibyla na zastávce MHD

před obchodním centrem MAGA konečně

naše třetí KNIHBUDKA :-)

Máme z ní radost a doufáme, že vy také!!!

PRÁZDNINOVÉ PŘEKVAPENÍ JE TU!!!

V PONDĚLÍ 13. ČERVENCE V 15.30 HODIN JSME POKŘTILI

PRVNÍ PLÁNSKOU KNIHBUDKU :-)))

JE UMÍSTĚNA VE SPORTOVNÍM CENTRU ZA ŘEKOU

A O TÝDEN POZDĚJI PŘIBYLA DRUHÁ V PŘÍZEMÍ ZDRAVOTNÍHO STŘEDISKA :-)))

CO NEJDŘÍVE ČEKÁ NA INSTALACI I TŘETÍ !

SLEDUJTE AKTUALITY A FANDĚTE KNIHÁM!!!

Pusť kačku

01.07.2015 16:24

Jak závod dopadl? Zatím uvádíme z dopisu organizátorky:

Čtvrtý ročník charitativního závodu PUSŤ KAČKU odstartoval v neděli 7. června 2015  v Českém Vrbném za krásného slunečného počasí a účasti přes 700 návštěvníků. 

DĚKUJEME! Vám všem, kteří jste nám věnovali ceny, kačky, čas a energii! Na sbírkovém kontu se sešlo doposud 143 000 Kč a 20 000 Kč věnovala Nadace Petry a Petra Petrlíkových. Prodaných kachniček je 1680 ks, což je  o 350 závodnic více než v roce 2014. Děkujeme!

Vaše KAČKY pomohou rodinám dětí s postižením a osobám s autismem prostřednictvím neziskových organizací I MY, o.p.s. a APLA JCo.sVíce čtěte zde.

Podzim nastartoval vyšší tempo v knihovně

25.09.2015 11:52

Se začátkem školního roku se opět rozběhly akce pro jednotlivé třídy základní školy - už jsme tu měli uvítací návštěvu prvňáčků - letos jsou jich  tři třídy! Se skřítkem jsme si povídali o polámaných písmenkách a o tom, jak jsou nejen ve škole potřebná zdravá písmenka, zasmáli jsme se při veselých básničkách a těšíme se na pokračování :-)

Využili jsme zářijovou hravou komiksovou výstavu o Viktorce a jejích vesmírných dobrodružstvích a s páťáky zahájili školní rok ve znamení komiksu, zdá se, že téma nás bude bavit a užijeme si ho!

Začátkem října si budeme se čtvrťáky povídat o moderních pohádkách a další třídy jsou výhledově v pořadí.

Dospěláci jsou zváni na přednášku s promítáním - vyprávět o své cestě do západní Kanady a na Aljašku bude v úterý 29. září v 17 h.  Jiří Jůzl - tentokrát v podkrovním prostoru opravené fary, protože v knihovně nás čeká přesně v tomto termínu dlouho očekávaná REKONSTRUKCE STŘECHY!!!

To nám ale nezabrání uskutečnit v dětském oddělení Komiksové odpoledne s Klárou Smolíkovou - 30. září od 14 h. a hned o týden později Pečující podvečer pro ženy - s přírodní kosmetikou - koná se 7. října od 17 h.

Prázdninová knihovna

01.07.2015 16:13

 • Během letních prázdnin jste mohli navštívit v knihovně zajímavé výstavy - v červenci putovní výstavu "Má vlast - cestami přeměn", v srpnu úchvatné fotografie Petra Mareše "Táborsko" a zároveň přijmout pozvání na další Večer pod lampou, tentokrát s autorem fotografií nejen o jeho nové knize - konala se ve středu 19. srpna od 18 h. v knihovně
 • Děti si mohly užít Ještěprázdninové odpoledně stolních her  ve středu 26. srpna
 • Pro všechny pak je určeno prázdninové překvapení, na které už mnozí čtenáři (i nečtenáři) narazili - v pondělí 13. července jsme pokřtili první plánskou KNIHBUDKU ve Sportovním centru za řekou, o týden později k ní přibyla druhá v přízemí zdravotního střediska a do třetice ještě jedna na zastávce MHD - ta funguje od začátku školního roku- jsme zvědavé na ohlas a přejeme příjemné počtení ;-)

Jaký byl červen v knihovně?

01.07.2015 00:00

Samozřejmě ve znamení blížících se prázdnin :-)

 • jako varování před (nejen)prázdninovými svody byla v knihovně nainstalována výstava "Drogy? Já ne!!!" - v předstihu jsme oslovili žáky 7. a 8. tř. ZŠ, aby na dané téma výtvarně tvořili, samozřejmě po knihovnickém úvodu a představení knih zabývajících se závislostmi, ať už beletristicky nebo naučně, na závěr výstavy byl vybrán nejoriginálnější výtvor a autorky dostaly malou odměnu :-)
 • veseleji bylo při Vodnickém dnu v sobotu 13. června, kdy měly děti možnost vylovit si z knihvodnické tůně dárek - obsah tůně nestačil zájmu, což nás velice potěšilo!
 • tradiční Pasování prvňáčků na čtenáře se odehrálo v obřadní síni radnice v úterý 16. června - po "Recyklované pohádce" Divadélka na nitce přišel skřítek Recykláček a poté, co si děti trošku prozkoušel ze čtení, pasoval je na čtenáře- děti dostali speciální a jedinečnou Knížku pro prvňáčka, kterou si vysloužily účastí v projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka. letošní knížka je dílem básníka jiřího Žáčka a ilustrátora, který si říká Vhrsti
 • v úterý 23. června jsme pozvali zájemce na Večer pod lampou s Martinem Tichým, který představil novou knihu "Cesty za svobodou". Večer pak pokračoval plánskou Nocí literatury - čekala nás trochu tajemná procházka se zajímavými zastaveními, která skončila až za hluboké tmy a za svitu měsíce - potěšila nás hojná a zvídavá účast, stejně jako "hostitelé" jednotlivých zastavení a velice příjemná atmosféra celé akce - děkujeme všem!!!

Květen v knihovně

04.05.2015 15:19

Poté, co odletěly 30. dubna čarodějnice, máme zase prostor knihovny pro sebe a zveme vás na:

 • výstavu obrazů Anety Farové
 • výstavu/pozvánku pionýrů na letní tábor
 • Večer pod lampou s Janou Lévai - tentokrát na téma stolování - v úterý 5.5. od 18 h. v salonku restaurace Maxim
 • do stánku Městské knihovny na Bambi 2015
 • druhé setkání Knihomilů - v pondělí 25.5. od 17 h.

Duben - ještě tam budem?

07.04.2015 11:01

Velikonoce byly letos doprovázené sněhovými chumelenicemi, takže připomínaly spíše než svátky jara pěkné zimní prázdniny - čtenář se však  tetelí blahem - ještě může zůstat za kamny a číst si :-)

A na co vás pozveme v aprílovém měsíci do knihovny?

 • Večer pod lampou na téma Aloe pro zdraví a krásu - ve středu 8. 4. od 18. h.
 • se žáky ZŠ budeme výtvarně tvořit na téma závislosti - výslednými výtvory chceme doplnit červnovou výstavu
 • pozveme pamětníky na Vzpomínkový večer - v úterý 21. 4. od 17 h.
 • ... a určitě se tu koncem měsíce vyskytnou i nějaké čarodějnice !!!

Ve středu 29. dubna byla v knihovně rozpečetěna sbírková pokladnička Občanského sdružení Fest 2004 - máme radost, že za dobu trvání sbírky se našlo dost lidí se srdcem na správném místě a postupně do pokladničky přispěli částkou 1 349,- Kč - je v ní započteno také vybrané vstupné z představení, které odehrálo Divadélko na nitce ve čtvrtek 23. 4. 2015 v knihovně.

Děkujeme všem!!!

V úterý 21. dubna navštívily Vzpomínkový večer pro pamětníky na čtyři desítky účastníků! S jejich pomocí jsme začali mapovat Planou tzv. "po chalupách", jak to bývalo dříve. Všem patří náš VELKÝ DÍK za ochotu a trpělivost a doufáme, že budou mít chuť s námi v začatém záměru pokračovat :-)

Březen - Měsíc čtenářů

28.02.2015 15:06

V březnu jsme nabídli čtenářům (a nejen jim):

 • Výstavu "Mateřství včera a dnes"
 • Večer pod lampou s certifikovanou dulou - 10. 3. od 17 hod.
 • Besedu s Renátou Fučíkovou pro páťáky - o J. Husovi a P. Chelčickém - 11. 3.
 • V knihovně je opět umístěna charitativní sbírková pokladnička Fest 2004 -až do 26. 4.
 • Soutěž pro čtvrťáky o účast na Noci s Andersenem - od 9. 3. do 23. 3.
 • Noc s Andersenem - 27. 3.
 • Večer pro knihomily s překvapením - 30. 3.
 • ... a samozřejmě pokračujeme s návštěvami žáků ZŠ na již načatá témata...

 

Co nás potěšilo v únoru?

28.02.2015 00:00

 • Kočičí čtení zahájilo v úterý 3. února výstavu Ponožkových koček,šperků a kočičího štěstí! Každý, kdo přečetl kousek jakéhokoliv kočičího příběhu, smlsnul originál kočičí jazýček :-) Četlo se po celou výpůjční dobu, tedy od 8 do 16 hodin - podpořili jsme kočky!
 • Klára Smolíková  ve středu 4. února se čtvrťáky stavěla město podle své nejnovější knihy Jak se staví město
 • Středeční odpoledne 4. února opět patřilo stolním hrám - tentokrát v maskách! Představili jsme zbrusu nové hry, ale tentokrát jsme hráli většinou spolu zábavné kolektivní hry :-)
 • Ve čtvrtek 5. a 19. února přišly děti z dalších tříd mateřské školy, abychom si společně četli a hráli v rámci projektu Celé Česko čte dětem
 • V úterý 17. února v 17 hodin přijel znovu Patrik Kotrba, aby při dalším Večeru pod lampou povyprávěl o svých cestách a zároveň pokřtil knihu textů s názvem "Verše z cest k oceánu"
 • Ve středu 18. února jsme vyhodnotili Soutěž o nejsečtělejšího řízka!!! a smlsli jsme si na báječných řízkových hodech!
 • Ve čtvrtek odpoledne 19. února se konalo Masopustní posezení s dětmi z MŠ  a jejich rodiči, kde jsme představili vše, co jsme zatím společně zažili a vytvořili v rámci výše zmíněného projektu CČČD
 • Čtenáři do 15 let mohou i nadále vyplňovat anketní lístky SUK o nej-knihu vydanou v roce 2014
 • ... a po jarních prázdninách se u nás stihlo vystřídat žactvo základní školy z 1., 2. a 6. tříd :-)

Leden v knihovně - jaký byl?

07.01.2015 16:54

... začal akčně a stejně tak i pokračoval:

 • nainstalovali jsme výstavu "Jak se staví město" podle knihy Kláry a Honzy Smolíkových, na závěr máme od Kláry Smolíkové slíbenou tvůrčí dílnu pro čtvrťáky - přijede ve středu 4. února
 • po celý měsíc knihovnu navštěvovaly jednotlivé třídy mateřské školy v rámci projektu Celé Česko čte dětem - přivítali jsme Krtka, Včelí medvídky, Králíky z klobouku kouzelníka Pokustona i Makovou panenku s Emanuelem, jen Ferda s Beruškou a Křemílek s Vochomůrkou přijdou kvůli chřipce až v únoru
 • ve čtvrtek 15. ledna se v rámci Večera pod lampou uskutečnila přednáška Jitky Hanzalové "Jak a čím posílit imunitní systém u dětí i dospělých aneb každý zdravotní problém má svoji příčinu" - irisdiagnostika zaujala všechny přítomné
 • těsně před pololetními prázdninami - 29. ledna - zahrálo Divadélko na nitce v knihovně zbrusu novou loutkovou pohádku "Kouzelná jeskyně"
 • ... a pozvali jsme zájemce v předstihu na Masopustní odpoledne stolních her -  ve středu 4. února - tentokrát v maskách!

Prosinec utekl jako voda...

04.12.2014 21:46

 • šesťáci zažili sci-fi povídku Paola Bacigalupiho a doufáme, že popřemýšlejí o alarmujících výhledech do nedaleké budoucnosti
 • sedmáci si zkusili představit život bez "samozřejmostí" každodenního života
 • Divadélko na nitce odehrálo v knihovně pohádku Dorotka a drak Hubert , po které přišel Mikuláš a jeho družina s nadílkou pro děti - v pátek 5. 12. od 15.30 h.
 • předvánoční Večer pod lampou jsme věnovali francouzským šansonům, které přijel zazpívat Jiří Dědeček - v úterý 16. 12. od 18 h. - vše natáčela  Česká televize!
 • školákům zpestřilo prázdniny předsilvestrovské Odpoledne stolních her - v úterý 30. 12. od 14 do 18 h. nechyběly "rychlé špunty" na oslavu konce roku :-)
 • až do konce prosince jste mohli hlasovat o nejhezčího sněhuláka, kterého vytvořily děti při Dnu pro dětskou knihu - výsledky vyhlásíme v lednu a odměníme autora nejpovedenějšího sněhuláka
 • a stále běží Soutěž o nejsečtělejšího řízka!!!

Vše, co chcete vědět o akcích, se dozvíte v knihovně - těšíme se na vás :-)

 

Jaký byl listopad v knihovně?

04.12.2014 00:00

 • předali jsme ceny šikulům ze 6. třídy, kteří se v loňském roce účastnili soutěže na téma Staré řecké báje a pověsti a zabodovali - GRATULUJEME!
 •  dárek z nakladatelství Fragment putoval tamtéž - 2 šesťáci jsou mezi výherci Dračí soutěže, ocenili jsme samozřejmě i ostatní - GRATULUJEME!
 • setkání s dětmi a jejich rodiči či prarodiči na dalším LITERÁRNÍM ČTVRTKU  6. 11., tentokrát na téma Celé Česko - i Planá n.L. čte dětem, se vydařilo, těšíme se na další - s jednotlivými třídami MŠ na téma postaviček z Večerníčků, které mají třídy v názvu
 • v úterý 11. 11. jsme si velmi užili Večer pod lampou, tentokrát jsme zavzpomínali na časy našeho mládí, protože Retro frčí!  Retro-oblečení účastníků bylo vítáno, takže proběhla i improvizovaná přehlídka sportovních a vycházkových modelů:-)
 • pokračovali jsme s pořady pro jednotlivé třídy ZŠ i MŠ - s prvňáčky jsme si hráli s písmenky za pecí, z druháčků se stávají poetové, třeťáky pozval do kouzelnického světa čaroděj Abraka, se čtvrťáky  a Emou a její kouzelnou knihou jsme se vypravili do města Fantazie, páťáky provedl kapitán Nemo a profesor Aronnax nejen ponorkou Nautilus, ale hlavně světem fantazie, osmáci zkusili domyslet hororový příběh ...
 • společně s Klubem plánských dam jsme si adventně zatvořili pod vedením Zuzky Novákové - ve čtvrtek 27. 11. odpoledne v Domě s pečovatelskou službou
 • v pátek 28. 11.  v 15 hodin odstartoval tradiční předadventní Den pro dětskou knihu - tentokrát jsme se vydali na hrady a zámky, četli jsme s Bílou paní, hráli zámecké a pohádkové pexeso, malovali a lepili, tvořili sněhuláky, mlsali, soutěžili o nejvyšší jenga-věž ...  a taky si každý mohl koupit knihy z nakladatelství Fragment nebo některý z úžasných papírových modelů pana Ivana Zadražila
 • stále pokračuje soutěž "O nejsečtělejšího řízka" - kdo ještě nevíte, o co jde, zajděte se zeptat do knihovny a čtěte :-)
 • je-li vám méně než 15 let, určitě vyplňte komiks do soutěže "Kamarádka knihovna" - v polovině prosince budou odeslány do Prahy

Tak přijďte - knihovna je tu i pro vás :-)

Provozní doba
 

Po 8 - 12 12.30 - 15.00
Út 8 - 12 12.30 - 16.00
St 8 - 12 12.30 - 18.00
Čt 8 - 12 12.30 - 16.00
8 - 12 12.30 - 15.00